Zobacz również

Co to jest flebologia estetyczna?

Co to jest flebologia estetyczna?

Flebologia estetyczna to dość nowa dziedzina medycyny, która wykształciła się na skutek coraz większej ilości problemów związanych z przewlekłą niewydolnością żylną. Flebologia zajmuje się diagnostyką oraz kompleksowym leczeniem chorób, oraz schorzeń żylnych. Czym natomiast zajmuje się flebologia estetyczna? Przede wszystkim diagnostyką drobnych zmian żylnych, a także ich odpowiednią profilaktyką i wprowadzeniem skutecznych metod leczenia. Łagodne zmiany żylne, którymi zajmuje się flebologia estetyczna, zazwyczaj można skutecznie zamknąć małoinwazyjnymi metodami leczenia.

Dlaczego na nogach pojawiają się pajączki?
Do lekarza flebologa najczęściej zgłaszają się osoby z tzw. pajączkami, które z jednej strony mogą być wyłącznie problemem kosmetycznym, a z drugiej strony mogą być zwiastunem rozwijającej się niewydolności żylnej. Na zmiany w postaci pajączków narażone są przede wszystkim kobiety przyjmujące doustną antykoncepcję hormonalną, kobiety w ciąży, jak również kobiety przechodzące menopauzę, czyli wszystkie kobiety zmagające się z zawirowaniami hormonalnymi. Oczywiście za powstawanie pajączków nie tylko są odpowiedzialne hormony, ale również prowadzony tryb życia, aktywność ruchowa, dieta, a nawet wykonywane zabiegi kosmetyczne.

Skleroterapia, czyli najczęstsza metoda leczenia pajączków
Lekarz flebolog może zalecić skleroterapię, czyli małoinwazyjną metodę leczenia, dzięki której zahamowany zostanie dalszy rozwój choroby. Najchętniej wykonywanym zabiegiem jest wspomniana skleroterapia, która jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta. Co więcej, zabieg nie wymaga hospitalizacji lub pozabiegowego leżenia - można od razu wrócić do codziennego funkcjonowania i zalecane jest jak najszybsze rozpoczęcie chodzenia. Do usuwania pajączków z wykorzystaniem skleroterapii najczęściej wykorzystuje się preparat w formie płynnej lub w formie spienionej, którym ostrzykuje się światło naczynia.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (0)

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu, który je...
Flebologia estetyczna to dość nowa dziedzina med...
Na podstawie samych dłoni można dowiedzieć się...
Kurze łapki to zmarszczki pojawiające się wokó...
Wraz z przemijającym wiekiem w naszym organizmie ...
Jesz zdrowo, utrzymujesz szczupłą sylwetkę, ćw...