Zobacz również

Czym jest „dolina łez”?

Czym jest „dolina łez”?

„Doliną łez” często określa się defekt, który związany jest z powstaniem zagłębienia prowadzącego od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka — w taki sam sposób, jak najczęściej płyną łzy, stąd wzięła się wspomniana nazwa. Nasze oczy odgrywają ogromną rolę w procesie starzenia się skóry twarzy, ponieważ to w tym miejscu najbardziej widoczne jest tracenie przez skórę jędrności i elastyczności. Z zabiegu łagodzącego „dolinę łez” mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, u których wraz z wiekiem robi się ona coraz wyraźniejsza.

Kwas hialuronowy a zmarszczki

Efekty zabiegu związanego ze zmniejszeniem „doliny łez” w klinice medycyny estetycznej Dr Pardy https://www.drparda.com.pl/kontakt są widoczne tuż po przeprowadzeniu zabiegu — skośne zgłębienia ulegają spłyceniu, a także mniej widoczny jest cień, który zazwyczaj tworzy się w obrębie policzków i oczodołów. Po przeprowadzeniu zabiegu twarz zyskuje na bardziej promiennym wyglądzie. Atutem zastosowania kwasu hialuronowego jest jego stopniowe zwiększanie swojej objętości, dlatego najwyraźniejszy efekt będzie widoczny dopiero kilka tygodni po wykonaniu zabiegu. Skóra twarzy będzie się stopniowo zagęszczać, jako że kwas hialuronowy pobudza do produkcji kolagen odpowiedzialny za elastyczność i jędrność. Satysfakcjonujący efekt utrzymuje się nawet przez kilkanaście miesięcy — najczęściej o jego trwałości będzie decydować wiek pacjenta, prowadzony tryb życia, a także rodzaj zastosowanego preparatu.

 

Zalecenia przed zabiegiem
Defekt kosmetyczny sprawia, że twarz nabiera widocznych oznak starzenia się, a także przybiera smutny wyraz. Około tygodnia przed zabiegiem, który można wykonać w klinice Dr Pardy, należy unikać przyjmowania leków, które mogą przyczynić się do zmniejszenia krzepliwości krwi, witaminy C, leków przeciwzapalnych oraz preparatów ziołowych. Zabieg zwalczający „dolinę łez” polega na podaniu preparatu hialuronowego — jego dawkowanie jest zależne przede wszystkim od głębokości powstałego zgłębienia. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana przez aplikację kremu znieczulającego.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (3)
Kinga
5/5
Widoczna dolina łez sprawiła, że zdecydowałam się na zabieg z użyciem kwasu. Serdecznie polecam.
Ewa
5/5
Widoczna dolina łez to problem wielu z nas.
Julita
5/5
Kwas hialuronowy sprawił, że moja dolina łez jest niemal niewidoczna.

„Doliną łez” często określa się defekt, k...
Problem nietrzymania moczu może dotyczyć nawet c...
Flebologia estetyczna to dość nowa dziedzina med...
Pajączki to niewielkie zmiany naczyniowe, kt&oacu...
Zima powoli dobiega końca, dlatego to ostatni dzw...
Żylaki kończyn dolnych są jednym z objawów cho...