Zobacz również

Czym jest ginekologia estetyczna?

Czym jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna jest dość młodą gałęzią medycyny estetycznej, która dotyczy przede wszystkim korekcji oraz odmładzania sfer intymnych kobiety. Do lekarza zajmującego się ginekologią estetyczną zgłaszają się przede wszystkim kobiety zmagające się z problemem wiotkich warg sromowych, częstymi podrażnieniami pochwy, bólem w trakcie stosunku, a także brakiem satysfakcji seksualnej.

Wymienione problemy najczęściej prowadzą do kompleksów, frustracji oraz dyskomfortu życia codziennego, a także problemów partnerskich. Na zabiegi z działu ginekologii estetycznej zgłaszają się kobiety w każdym wieku, szczególnie kobiety w okresie menopauzy oraz kobiety po porodzie.
Zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej Dr Parda, są przeprowadzane przez wykwalifikowanych lekarzy — są one bezpieczne i małoinwazyjne, a sam okres rekonwalescencji jest krótki. Jednym z głównych zabiegów oferowanych przez klinikę medycyny estetycznej Dr Pardy jest zabieg modelowania warg sromowych z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Skóra okolic intymnych również ulega procesom starzenia — traci na nawilżeniu, jędrności oraz gęstości. Zmiana wyglądu okolic intymnych często nie tylko jest problemem estetycznym, ale również wpływa na pogorszenie jakości życia seksualnego. Wskazaniem do wspomnianego zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest nie tylko poprawa zbyt małych warg sromowych, ale również przywrócenie im pierwotnego nawilżenia. Równie popularnym zabiegiem jest rewitalizacja pochwy oraz powiększenie punktu G

Jak leczyć nietrzymanie moczu?
Ginekologia estetyczne nie tylko polega na poprawie wyglądu warg sromowych — jest to wybawienie w przypadku nieprawidłowości w budowie warg sromowych, które mogą powodować ogromny dyskomfort, np. podczas uprawiania sportów. Nietrzymanie moczu często pojawia się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, szczególnie podczas kaszlu, kichania, a nawet wstawania z krzesła czy łóżka. Nietrzymanie moczu związane jest z osłabionymi mięśniami dna miednicy, które odpowiadają za trzymanie pęcherza w odpowiedniej pozycji. Dolegliwości nietrzymania moczu pojawiają się najczęściej u kobiet po porodzie naturalnym, a także u kobiet przechodzących menopauzę. Leczenie nietrzymania moczu polega na pobraniu od pacjentki krwi i jej odwirowania — wykształca się wtedy specjalny preparat płytkowy, który jest wstrzykiwany w strefę okolic intymnych. Celem tego zabiegu jest wzmocnienie przedniej ściany pochwy, dzięki czemu wstydliwe dolegliwości ustąpią.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (2)
Justyna
5/5
Powiększanie punktu G brzmi naprawdę interesująco.
Ola
5/5
Dzięki tej publikacji już wiem, co ten termin oznacza.

Jesz zdrowo, utrzymujesz szczupłą sylwetkę, ćw...
Ginekologia estetyczna jest dość młodą gałęz...
Epilacja laserowa stanowi jeden z najczęściej wy...
Piękne, duże zmysłowe usta - która z pań o ni...
Zazwyczaj to nie zmarszczki widoczne na twarzy, le...
Kwas hialuronowy to preparat, który coraz b...