Zobacz również

Jakie zastosowanie ma usieciowany kwas hialuronowy?

Jakie zastosowanie ma usieciowany kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja, o której słyszał niemal każdy. Trudno się temu dziwić - mało który preparat posiada tak szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Z pewnością większość osób słyszała o tym, że można z jego pomocą powiększyć usta. Czy wiesz do czego można jeszcze go zastosować?

Kwas hialuronowy usieciowany a nieusieciowany - różnice
W medycynie estetycznej wyróżnia się dwie formy kwasu hialuronowego. Pierwsza z nich ma postać nieusieciowaną, czyli taką jaka naturalnie występuje w skórze. Głównym jej zadaniem jest nawilżanie, dlatego podany do skóry silnie ją rewitalizuje i regeneruje. Niestety bardzo szybko ulega rozkładowi, dlatego działanie jest krótkotrwałe. Z tego względu do kwasu hialuronowego często dodaje się inne substancje, które powodują jego usieciowanie W takiej formie może utrzymywać się w skórze nawet przez kilka miesięcy. Niestety minusem jest to, że traci on wtedy swoje właściwości nawilżające. Świetnie za to sprawdza się jako wypełniacz i pozwala likwidować ubytki tkanki podskórnej czy modelować niektóre partie twarzy i ciała.

Do czego wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy?
Modelowanie ust to chyba najpopularniejsze zastosowanie kwasu hialuronowego. Pozwala nie tylko je powiększyć, ale również poprawić ich kształt czy skorygować asymetrię. Substancją tą można również bezinwazyjnie skorygować nos. Osoby, które nie chcą poddawać się trwałej, wiążącej się z dużym bólem operacji plastycznej mogą poprawić w ten sposób kształt nosa, zredukować garbek czy podnieść opadający czubek. Dla osób w wieku dojrzałym często poleca się także wolumetrię twarzy.To zabieg dzięki któremu można ujędrnić skórę przywrócić twarzy właściwe proporcje i uzupełnić braki, do których dochodzi wraz z wiekiem. Oprócz tego, usieciowany kwas hialuronowy ma swoje stałe miejsce w zabiegach ginekologii estetycznej, pozwalając poprawić wygląd okolic intymnych.

 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (5)
Kamila
5/5
Ciekawa publikacja, dużo się dowiedziałam.
~Daria
5/5
Kwas spełnił moje oczekiwania. Usta wyglądają piękne.
~Ewa
5/5
Najlepszy kwas
~Beata
5/5
Preparat dobry i skuteczny, miałam przeprowadzony zabieg z wykorzystaniem tego kwasu. Jestem zadowolona z efektów, które utrzymują się już kilka miesięcy.
~Halina
5/5
Krótki ale treściwy artykuł wyjaśniający różnicę miedzy kwasami oraz w jaki sposób możemy go wykorzystać.

Skleroterapia to zabieg, który ma na celu zamkni...
Włókniaki zaliczane są do jednych z najpowszech...
Automatyzacja i narzędzia deweloperskie odgrywaj...
Zima powoli dobiega końca, dlatego to ostatni dzw...
Wybielanie zębów jest jednym z najpopularniejszy...
Nasz uśmiech to nie tylko wyraz radości, ale ró...