Zobacz również

Medycyna estetyczna na problemy z wypadaniem włosów

Medycyna estetyczna na problemy z wypadaniem włosów

Włosy to jeden z elementów wpływających na atrakcyjność zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niestety, coraz więcej osób zgłasza problemy związane z ich utratą. Przyczyn wypadania włosów może być bardzo bardzo wiele i niestety nie zawsze możemy je wyeliminować. Zahamowanie utraty włosów jest na szczęście możliwe i można tego dokonać różnymi metodami. Skuteczne terapie w tym zakresie oferuje medycyna estetyczna.

Dlaczego włosy wypadają?
Utrata włosów może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Proces ten spowodowany może być różnymi przypadłościami. Niekiedy przyczyną może być niewłaściwa pielęgnacja, a zwłaszcza sposób mycia. Mocne tarcie włosów, szarpanie, a także czesanie na mokro powoduje, że włosy stają się łamliwe i bardziej podatne na wypadanie. W wielu przypadkach utrata włosów powiązana jest jednak z naszym stanem zdrowia. Stres, niedobory witamin i minerałów, a także wiele chorób może spowodować, że włosy zaczną wypadać garściami. Duży wpływ ma również gospodarka hormonalna, dlatego wiele kobiet może zaobserwować u siebie wypadanie włosów po ciąży lub po odstawieniu antykoncepcji.

Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?
Wypadanie włosów można powstrzymać dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym (PRP)
To zabieg, który zaleca się najczęściej nie tylko z uwagi na doskonałe efekty, ale również małą inwazyjność. Preparat uzyskuje się z krwi pacjenta, która pobierana jest przed zabiegiem w niewielkiej ilości. Warto tutaj nadmienić, że taka metoda pozwala wyeliminować całkowicie ryzyko uczulenia oraz nietolerancji ze strony organizmu. Następnie krew umieszcza się w wirówce, gdzie osocze oddziela się od reszty składników. Tak przygotowany preparat podaje się w skórę głowy. Zabieg wzmacnia i odżywia mieszki włosowe sprawiając, że włosy stają się mniej podatne na wypadanie. W obszarach, w których doszło do ich utraty odrastają natomiast nowe.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (2)
Ewa
5/5
Miałam wykonywana mezoterapię igłową i zauważam bardzo dużo nowych cebulek włosowych. Polecam :)
Stawarz J.
5/5
Zawsze mówiłem, że jak tylko zacznie się wypadanie włosów to pójdzie maszynka w ruch i będzie po problemie a jak tylko zaczęły pojawiać się u mnie zakola to jednak zmieniłem zdanie. Te wszystkie szampony to nie działają i nigdy już w to nie uwierzę. Natomiast znajoma zaprzyjaźniona kosmetolog podesłała mi kontakt do kliniki w Piasecznie i tam właśnie poddałem się terapii z osoczem. Włosy to mam teraz nawet w lepszej kondycji bym powiedział niż przed tym jak zaczęły wypadać.

Wielu z nas słyszało lub przeczytało, że spoż...
Na podstawie samych dłoni można dowiedzieć się...
Czasami to, co kryje się pod niewinnie brzmiącą...
Ginekologia estetyczna jest dość młodą gałęz...
Klinika medycyny estetycznej Dr Parda w swojej ofe...
Trądzik to wbrew pozorom problem nie tylko nastol...