Zobacz również

Medycyna estetyczna na problemy z wypadaniem włosów

Medycyna estetyczna na problemy z wypadaniem włosów

Włosy to jeden z elementów wpływających na atrakcyjność zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niestety, coraz więcej osób zgłasza problemy związane z ich utratą. Przyczyn wypadania włosów może być bardzo bardzo wiele i niestety nie zawsze możemy je wyeliminować. Zahamowanie utraty włosów jest na szczęście możliwe i można tego dokonać różnymi metodami. Skuteczne terapie w tym zakresie oferuje medycyna estetyczna.

Dlaczego włosy wypadają?
Utrata włosów może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Proces ten spowodowany może być różnymi przypadłościami. Niekiedy przyczyną może być niewłaściwa pielęgnacja, a zwłaszcza sposób mycia. Mocne tarcie włosów, szarpanie, a także czesanie na mokro powoduje, że włosy stają się łamliwe i bardziej podatne na wypadanie. W wielu przypadkach utrata włosów powiązana jest jednak z naszym stanem zdrowia. Stres, niedobory witamin i minerałów, a także wiele chorób może spowodować, że włosy zaczną wypadać garściami. Duży wpływ ma również gospodarka hormonalna, dlatego wiele kobiet może zaobserwować u siebie wypadanie włosów po ciąży lub po odstawieniu antykoncepcji.

Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?
Wypadanie włosów można powstrzymać dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym (PRP)
To zabieg, który zaleca się najczęściej nie tylko z uwagi na doskonałe efekty, ale również małą inwazyjność. Preparat uzyskuje się z krwi pacjenta, która pobierana jest przed zabiegiem w niewielkiej ilości. Warto tutaj nadmienić, że taka metoda pozwala wyeliminować całkowicie ryzyko uczulenia oraz nietolerancji ze strony organizmu. Następnie krew umieszcza się w wirówce, gdzie osocze oddziela się od reszty składników. Tak przygotowany preparat podaje się w skórę głowy. Zabieg wzmacnia i odżywia mieszki włosowe sprawiając, że włosy stają się mniej podatne na wypadanie. W obszarach, w których doszło do ich utraty odrastają natomiast nowe.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (2)
Ewa
5/5
Miałam wykonywana mezoterapię igłową i zauważam bardzo dużo nowych cebulek włosowych. Polecam :)
Stawarz J.
5/5
Zawsze mówiłem, że jak tylko zacznie się wypadanie włosów to pójdzie maszynka w ruch i będzie po problemie a jak tylko zaczęły pojawiać się u mnie zakola to jednak zmieniłem zdanie. Te wszystkie szampony to nie działają i nigdy już w to nie uwierzę. Natomiast znajoma zaprzyjaźniona kosmetolog podesłała mi kontakt do kliniki w Piasecznie i tam właśnie poddałem się terapii z osoczem. Włosy to mam teraz nawet w lepszej kondycji bym powiedział niż przed tym jak zaczęły wypadać.

Zobacz również

Epilacja laserowa w ostatnich latach zyskała na p...
Problem nietrzymania moczu może dotyczyć nawet c...
Wolumetria twarzy polega na modelowaniu konturów,...
Coraz większą popularnością w pielęgnacji cia...
Zazwyczaj to nie zmarszczki widoczne na twarzy, le...
„Doliną łez” często określa się defekt, k...