Zobacz również

Na co uważać podczas epilacji laserowej przy niewydolności żył?

Na co uważać podczas epilacji laserowej przy niewydolności żył?

Epilacja laserowa w ostatnich latach zyskała na popularności, ponieważ umożliwia w małoinwazyjny sposób usunięcie niechcianych włosów z wybranych partii ciała. W przypadku rozwijającej się niewydolności żylnej lepiej uważać na woskowanie plastrami, woskowanie na ciepło, a także na depilatory, które mogą doprowadzić do powstania podrażnień na skórze, jak również do wytworzenia podciśnienia w żyłach, co może negatywnie wpłynąć na ich ogólny stan. Epilacja laserowa nie doprowadza do podrażnień skóry, a także nie wytwarza podciśnienia ze względu na selektywne działanie, które doprowadza wiązkę światła wyłącznie do włosa, a nie reaguje z okolicznymi tkankami.

Jakie są przeciwwskazania do epilacji laserowej?

Z zabiegu epilacji laserowej powinny zrezygnować osoby, u których doszło w niedalekim czasie do zakrzepicy żył, a także osoby, które mają uszkodzone mikrokrążenie. Epilacji laserowej nie powinno się wykonywać tuż po zabiegu skleroterapia Warszawa - trzeba poczekać aż do całkowitego zaniku poddanych zbiegowi naczyń. W przypadku nawet niewielkiej niewydolności żylnej, przed zabiegiem epilacji laserowej, warto udać się na wizytę konsultacyjną do lekarza flebologa, który przeprowadzi wszystkie konieczne badania. Poddając się epilacji laserowej, należy uważać na występujące na skórze przebarwienia, a także koniecznie jest omijanie uwypukleń i skupisk naczynek. Zabieg epilacji nie powinien być wykonywany tuż po zabiegach, w których doszło do przecięcia skóry - warto poczekać kilka tygodni, czyli aż do całkowitego wygojenia się ran. Epilacja laserowa nie powinna być wykonywana w miejscach, w których toczy się stan zapalny.

Dlaczego przed zabiegiem epilacji laserowej należy udać się do flebologa?

Oczywiście przed epilacją laserową, warto udać się do lekarza flebologa, ponieważ wykona on badanie USG Doppler, dzięki któremu będzie mógł ocenić aktualny stan żył i wypowie się na temat mikrokrążenia. Lekarz flebolog wykluczy występowanie zakrzepic lub jakichkolwiek stanów zapalnych. Wykwalifikowany lekarz sprawdzi, czy chore żyły, nie wymagają wykonania małoinwazyjnego zabiegu zamykania żył. 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (7)
Daria
5/5
Depilacji laserowej nie powinno się wykonywać tuż po skleroterapii.
Małgorzata
5/5
Przed każdym zabiegiem depilacji laserowej powinno być wykonane badanie USG.
Monika
5/5
Polecam zabieg depilacji laserowej.
Halina
5/5
Depilacja laserowa jest w ostatnich czasach bardzo popularna.
Ewa
5/5
Nie przypuszczałam, że jest tyle przeciwskazań do wykonania depilacji laserowej.
Martyna
5/5
Bardzo interesująca publikacja.
Anna
5/5
Zgadzam się z powyższym artykułem. Przed depilacją laserową warto udać się do flebologa.

Pajączki to niewielkie zmiany naczyniowe, kt&oacu...
Gabinet medycyny estetycznej, w którym podd...
Ginekologia estetyczna jest dość młodą gałęz...
Flebologia estetyczna to dość nowa dziedzina med...
Kriolipoliza to nowoczesny zabieg o bezinwazyjnym ...
„Doliną łez” często określa się defekt, k...