Zobacz również

Nadpotliwość to już przeszłość!

Nadpotliwość to już przeszłość!

Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu, dzięki której nie tylko jesteśmy w stanie usunąć toksyny i pozbyć się produktów ubocznych metabolizmu, ale również utrzymujemy prawidłową temperaturę ciała, nie doprowadzając do jego przegrzania się. Niestety, większość mężczyzn zmaga się z nadpotliwością, która może okazać się powodem codziennego dyskomfortu psychicznego. Nadmierne pocenie się może być na tyle krępujące, że osoba zacznie wycofywać się z życia towarzyskiego - szczególnie uciążliwe okazuje się polecenie dłoni, czoła oraz stóp.

Medycyna estetyczna a nadpotliwość
Pocenie się może przybrać uciążliwą formę nadpotliwości, która sprawia, że codzienne funkcjonowanie w towarzystwie staje się nadzwyczaj męczące. Dużą popularnością wśród mężczyzn cieszy się zabieg medycyny estetycznej - leczenie nadpotliwości neurotoksyną. Iniekcja neurotoksyny jest ceniona za minimalną inwazyjność, a wysoką skuteczność, dlatego bez większych przeciwwskazań może być stosowana do leczenia nadpotlwiości pach, czoła, dłoni oraz stóp. Jak działa neurotoksyna? Wstrzyknięta substancja doprowadza do denerwacji gruczołów potowych, dzięki czemu znacznie zostaje ograniczone wydzielanie potu. Po zabiegu nie ma konieczności rekonwalescencji, jak również sam w sobie jest on zabiegiem małoinwazyjnym o niewielkim stopniu bolesności. Ogromną zaletą leczenia nadpotliwości neurotoksyną są szybkie rezultaty, które utrzymują się nawet do 6 miesięcy.

Inne zastosowania neurotoksyny
Neurotoksyna jest chętnie stosowana przy łagodzeniu zmarszczek, dzięki czemu pacjent zyskuje na młodym i atrakcyjnym wyglądzie. Odpowiednia aplikacja neurotoksyny przyczynia się również do leczenia napięciowych bóli głowy oraz migren. Substancja ta znana jest również z leczenia bruksizmu oraz szczękościsku, ponieważ wstrzykiwana w okolice żuchwy doprowadza do ich znacznego rozluźnienia. Neurotoksyna wykorzystywana jest również do relaksacji łydek oraz w leczeniu nadpotliwości dłoni, czoła, głowy i pach.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (0)

Zobacz również

Wśród jednych z najskuteczniejszych metod na wyp...
Chcesz raz na zawsze wydepilować swoje ciało? Pr...
Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler to medyczne urządzen...
„Doliną łez” często określa się defekt, k...
Trądzik to wbrew pozorom problem nie tylko nastol...
Gabinet medycyny estetycznej, w którym podd...