Zobacz również

Osocze bogatopłytkowe w walce z wypadaniem włosów

Osocze bogatopłytkowe w walce z wypadaniem włosów

Wśród jednych z najskuteczniejszych metod na wypadanie włosów wymienia się mezoterapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe PRP z powodzeniem stosuje się w medycynie już od wielu lat. Na czym polega zabieg i kiedy warto go wykonać?Osocze bogatopłytkowe na włosy
Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym to zabieg, który wykonuje się zarówno wśród osób dotkniętych łysieniem, jak też u każdego, kto boryka się ze słabymi i wypadającymi włosami, wymagającymi wzmocnienia. Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem, który pozyskiwany jest z krwi pacjenta.  Krew jest próżniowo pobierana do specjalistycznych próbówek, które następnie są umieszczane w wirówce - medycznym urządzeniu, pozwalającym na oddzielenie osocza od reszty składników. Tak przygotowane osocze wstrzykuje się w skórę głowy. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ igła jest bardzo cienka, przez co ukłucia są ledwie wyczuwalne. Po mezoterapii osoczem bogatopłytkowym włosy odrastają i są wyraźnie zdrowsze. Na efekt należy jednak poczekać, ponieważ włosy rosną w zgodzie ze swoim naturalnym cyklem. Proces taki trwa około 3-4 miesięcy. Aby uzyskać najlepsze efekty, trzeba zazwyczaj przeprowadzić serię zabiegów.


Kto może poddać się zabiegowi?
Zabieg osoczem bogatopłytkowym można wykonać u każdego, bez względu na wiek i płeć. Istnieją jednak przeciwwskazania, z uwagi na które lekarz może odmówić przeprowadzenia zabiegu dla bezpieczeństwa pacjenta. Podobnie jak w przypadku większości zabiegów medycyny estetycznej, terapii osoczem nie mogą wykonywać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Osoby, u których stwierdzone zostały choroby krwi lub nowotwory również nie powinny decydować się na taki zabieg.
Przeciwwskazaniem jest także przyjmowanie leków, które zmniejszają krzepliwość krwi. Wszelkie infekcje grzybicze, bakteryjne oraz stany zapalne skóry głowy do momentu wyleczenia również dyskwalifikują z możliwości zastosowania terapii.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (4)
~
5/5
Osocze jest skuteczne, efekty zadowalające. Włosy po zabiegu stały się mocniejsze, mniej wypadają.
~Daria
5/5
Polecam klinikę dr Pardy, bardzo mi pomogła, pokonać problem z wypadaniem włosów. Włosy po zabiegu są mocniejsze i mniej wypadają.
~
5/5
Artykuł opisuje prostą i skuteczną metodę na poradzenie sobie z wypadającymi włosami.
~renata
5/5
Super artykuł

Zobacz również

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń klinikę
jako pierwszy

Trądzik to wbrew pozorom problem nie tylko nastol...
Wśród jednych z najskuteczniejszych metod na wyp...
CGF (Concentrated Growth Factors) to Skoncentrowan...
Zima powoli dobiega końca, dlatego to ostatni dzw...
Piękny, śnieżnobiały uśmiech to marzenie każ...
Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu, który je...