Zobacz również

Pajączki - dlaczego się pojawiają i jak je leczyć?

Pajączki - dlaczego się pojawiają i jak je leczyć?

Pajączki to niewielkie zmiany naczyniowe, które mogą mieć wyłącznie charakter zmian estetycznych lub być pierwszym objawem niewydolności żylnej. Pajączki najczęściej pojawiają się na skórze w obrębie kończyn dolnych, a także brzucha, piersi, pleców oraz twarzy. Nawiązując do terminologii medycznej, zmiany w postaci pajączków nazywane są venulektazjami oraz teleangiektazjami.

Pojawienie się pajączków na ciele alarmuje wiele osób do wizyty u lekarza flebologa w celu wykonania badania USG Doppler żył http://www.klinika-flebologii.warszawa.pl/diagnostyka.html?page=1, dzięki któremu będzie można zobaczyć, jaki jest stan żył - czy nie zalega w nich krew, co w późniejszym stanie może doprowadzić do powstania żylaków. Wraz z pajączkami najczęściej pojawiającymi się objawami jest ociężałość, ból oraz męczliwość nóg. Na zmiany w postaci pajączków szczególnie narażone są kobiety, ponieważ poszerzone naczynia pojawiają się na skutek podwyższonego ciśnienia żylnego z naczyń położonych głębiej do naczyń powierzchniowych, dlatego zmiany pajączkowe najczęściej są zauważalne w poszczególnych partiach nóg, np. łydkach czy udach. 

Pajączki http://www.klinika-flebologii.warszawa.pl/choroby/pajaczki.html są często efektem ubocznym zaburzeń hormonalnych czy stosowania antykoncepcji hormonalnej, podczas której przyśpieszone i zwiększone jest ich występowanie. Zwiększenie ilości pajączków można zauważyć również w okresie menopauzy, jak również w czasie ciąży. Pajączki mogą również pojawić się na skutek stylu życia - siedzącego lub stojącego, a także na skutek różnych typów zabiegów kosmetycznych, np. depilacji gorącym woskiem czy baniek chińskich. Pajączki można rozpoznać, dzięki przeprowadzeniu badania USG Doppler- można wtedy określić, czy pajączki są efektem niewydolności żylnej, czy charakteryzuje je jedynie aspekt estetyczny. Po przeprowadzeniu badania konieczne jest podjęcie dalszego działania - najczęściej wykonywany jest zabieg laseroterapii lub skleroterapii. Wymienione zabiegi przeznaczone są do likwidowania małych i średniej wielkości zmian naczyń krwionośnych - charakteryzują się one wysoką skutecznością oraz niewielką inwazyjnością. 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (2)
Anka
5/5
W leczeniu pajączków pomógł mi flebolog.
Lidia
5/5
Dobry specjalista pomoże nam w leczeniu pajączków.

Wraz z wiekiem na naszej twarzy pogłębiają się...
Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler to medyczne urządzen...
Ginekologia estetyczna jest dość młodą gałęz...
Skleroterapia to zabieg, który ma na celu zamkni...
Flebologia estetyczna to dość nowa dziedzina med...
Klinika medycyny estetycznej Dr Parda w swojej ofe...