Zobacz również

Pozbądź się nieestetycznych pajączków dzięki skleroterapii

Pozbądź się nieestetycznych pajączków dzięki skleroterapii

Skleroterapia to zabieg, który ma na celu zamknięcie chorego naczynia żylnego, do którego wykorzystuje się preparat chemiczny w postaci płynu (do zamykania drobnych żylaków oraz pajączków naczyniowych) lub w postaci pianki (do zamykania poważniejszych poszerzeń układu żylnego).

Po podaniu substancji cienkimi igłami następuje zniszczenie warstwy wewnętrznej naczynia, co w konsekwencji doprowadza do zamknięcia, zwłóknienia, a także docelowego zaniku żylaka. Zabieg jest szybki i bezpieczny dla pacjenta, dlatego tak chętnie jest wykonywany. Małoinwazyjny zabieg nie wymaga hospitalizacji ani wcześniejszego przygotowania lub podania znieczulenia, ponieważ igły są na tyle cienkie, że cały proces można uznać za bezbolesny. Skleroterapie wykonuje się przez cały rok u pacjentów niemal każdej grupy wiekowej — przed zabiegiem zalecane jest wykonanie USG Dopplera, podczas badania ultrasonograficznego lekarz zobaczy, w których miejscach choroba postępuje, i jak ją zatrzymać.

Zabieg skleroterapia przeznaczony jest przede wszystkim do leczenia pajączków, żylaków miejsc intymnych, a także zmian naczyniowych, które powstają w piersiach czy pośladkach. Przeciwwskazaniem do skleroterapii jest ciąża, nasilone zmiany zapalne skóry, gorączka powyżej 38 stopni, brak możliwości poruszania się po zabiegu oraz reakcja uczuleniowa, na któryś preparat. Czas zabiegu wynosi ok. 30 minut, a stężenie preparatu dobierane jest bezpośrednio do każdego leczonego naczynia. Procedura rozpoczyna się od przygotowania pacjenta, tj. badanie wstępne, rozmowa, dezynfekcja skóry. Następnie kończyny zostaną profesjonalnie ułożone i podawany, jest preparat do światła chorej żyły. Cała procedura zazwyczaj jest wykonywana pod kontrolą USG w celu jej maksymalnej skuteczności oraz bezpieczeństwa pacjenta. Po zabiegu skleroterapii koniecznie należy udać się na dłuższy spacer, który ma za zadanie zwiększenie przepływu krwi w żyłach.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (1)
Sabina
5/5
Wcześniej nie wiedziałam co oznacza ten zabieg.

Zazwyczaj to nie zmarszczki widoczne na twarzy, le...
Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu, d...
Kwas hialuronowy to preparat, który coraz b...
Wraz z wiekiem na naszej twarzy pogłębiają się...
Chcesz raz na zawsze wydepilować swoje ciało? Pr...
Zima powoli dobiega końca, dlatego to ostatni dzw...