Zobacz również

Skuteczne zabiegi na blizny potrądzikowe

Skuteczne zabiegi na blizny potrądzikowe

Trądzik to wbrew pozorom problem nie tylko nastolatków, ale także wielu osób w dorosłym wieku. Choć obecnie medycyna zna wiele sposób na zwalczenie tej dolegliwości, to nawet po pomyślnie zakończonej kuracji wiele osób wciąż jest niezadowolonych ze stanu swojej cery. Powodem tego są blizny potrądzikowe Warszawa , które sprawiają, że struktura skóry staje się nierówna, co jest źródłem kolejnych kompleksów. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej, blizny potrądzikowe można jednak w znaczny sposób zredukować. Jakie są najskuteczniejsze metody?

Usuwanie blizn po trądziku laserem
Leczenie blizn potrądzikowych przy pomocy lasera, to zabieg, który zapewnia świetne rezultaty. Jego działanie polega na przenikaniu wiązki światła wgłąb skóry, która wywołuje mikrouszkodzenia, nie naruszając przy tym jej ciągłości. Dzięki temu natychmiast zostają uruchomione procesy regeneracyjne, polegające m.in. na zwiększeniu ilości produkowanych włókien kolagenu i elastyny. Uszkodzona tkanka zostaje zastąpiona nową i zdrową, dzięki czemu skóra staje się wyrównana, gładka i bardziej elastyczna. Laseroterapia pozwoli także pozbyć się blizn o innym charakterze, np. przerostowym.

Mezoterapia
Drobne blizny potrądzikowe można w znaczny sposób zredukować przy zastosowaniu mezoterapii, czyli zabiegu, który polega na dostarczeniu do skóry aktywnych składników. W przypadku blizn świetnie sprawdza się preparat Linerase na bazie kolagenu. Przeznaczony jest specjalnie do delikatnych obszarów twarzy i przyczynia się także do tego, że skóra wygląda młodziej. Blizny po trądziku można również zredukować przy użyciu osocza bogatopłytkowego (PRP, ang. Platelet-Rich Plasma). To krwiopochodny preparat, otrzymywany z krwi pacjenta, który wykazuje działanie stymulujące fibroblasty do wytwarzania kolagenu. To metoda, która daje daje świetne rezultaty i nie powoduje działań niepożądanych.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (3)
Luiza
5/5
Laser idealnie usuwa blizny potrądzikowe.
Agata
5/5
Jeśli zabiegi na bliny potrądzikowe to tylko w salonie dr Parda!
Angelika
5/5
Zainteresował mnie ten artykuł, gdyż sama zmagałam się z takim problemem. W moim przypadku świetnie sprawdził się laser, który praktycznie całkiem zlikwidował niedoskonałości. Najważniejsze jest to, aby udać się do specjalisty, który skutecznie dobierze metodę leczenia do problemu.

Zobacz również

Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu, d...
Kwas hialuronowy (HA) to związek chemiczny z grup...
Pajączki to niewielkie zmiany naczyniowe, kt&oacu...
Gabinet medycyny estetycznej, w którym podd...
Na podstawie samych dłoni można dowiedzieć się...
CGF (Concentrated Growth Factors) to Skoncentrowan...