Zobacz również

Technologia MICRO & NANOFAT w medycynie estetycznej

Technologia MICRO & NANOFAT w medycynie estetycznej

Postępujący proces starzenia dotyczy każdego bez wyjątku, choć jego przebieg oraz szybkość jest kwestią indywidualną zależną od wielu czynników. Składają się na to predyspozycje genetycznie, warunki środowiskowe, dieta, a także styl życia. Niezależnie jednak od tego jak bardzo staramy się dbać o organizm i ciało, prędzej czy później zauważymy pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek, utraty jędrności skóry czy innego rodzaju niedoskonałości. Nie jesteśmy w stanie zatrzymać biegu czasu, jednak dzięki współczesnym osiągnięciom medycyny estetycznej możemy przeciwdziałać skutkom jego upływu. Do jednych z najbardziej skutecznych rozwiązań możemy zaliczyć technologię MICRO & NANOFAT.

MICRO & NANOFAT, czyli czym jest lipotransfer?
MICRO & NANOFAT to innowacyjna technologia, bazując na procesie lipotransferu, czyli przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta w wymagające regeneracji miejsce. Jest to jedna z najbezpieczniejszych procedur stosowanych w medycynie estetycznej, ponieważ wykorzystuje się do niej autologiczny materiał, który nie wywołuje reakcji alergicznej. Sam zabieg jest również mało inwazyjny, nie wymaga hospitalizacji ani długiej rekonwalescencji. Przeszczep tłuszczu odbywa się przy pomocy kaniuli z tępą końcówką i sześcioma portami, którą pobiera się tkankę z miejsc, gdzie występuje w dużej ilości (na przykład ud) i podaje w obszar docelowy. Zabieg nie jest dla pacjenta bolesny i nie wymaga od niego specjalnego przygotowywania.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg z technologią MICRO & NANOFAT?
Zabiegi lipotransferu wykonuje się głównie ze wskazań estetycznych. Często przeprowadza się z jego udziałem wolumetrię twarzy, szyi i dłoni. Zabieg w widoczny sposób odmładza i ujędrnia skórę, a także niweluje zmarszczki - regeneracja skóry Warszawa. Można wykonywać go również w delikatnych partiach twarzy, jak na przykład skóra pod oczami. Po zagęszczeniu i wzmocnieniu skóry znikają różne niedoskonałości, jak na przykład cienie pod oczami czy "worki" na dolnej powiece. MICRO & NANOFAT jest także świetnym sposobem na walkę z łysieniem, dlatego terapię można przeprowadzać także na owłosionej skórze głowy.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (3)
Basia
5/5
Zaciekawił mnie ten zabieg.
Eliza
5/5
Ciekawy artykuł.
Aldona
5/5
Innowacyjna technologia MICRO & NANOFAT może być świetną alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów. Fakt, że zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji pozwoli na przeprowadzenie go osobom, które szybko chcą poprawić swój wygląd.

Zobacz również

Oceń klinikę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)

Klinika medycyny estetycznej Dr Parda w swojej ofe...
Trądzik to wbrew pozorom problem nie tylko nastol...
Nasz uśmiech to nie tylko wyraz radości, ale ró...
Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler to medyczne urządzen...
Żylaki kończyn dolnych są jednym z objawów cho...
Wolumetria twarzy polega na modelowaniu konturów,...