Zobacz również

Wady i zalety szczotkowania ciała na sucho

Wady i zalety szczotkowania ciała na sucho

Coraz większą popularnością w pielęgnacji ciała cieszy się tzw. szczotkowanie ciała na sucho, które pomaga uzyskać jędrną i gładką skórę, a także pozbyć się cellulitu. Szczotkowanie na sucho jest również wyjątkowym remedium na wrastające włoski, nie wspominając o tym, że jest to chwila dla siebie, a więc gwarantuje relaks, szczególnie po ciężkim dniu. Jeżeli jednak zmagasz się z niewydolnością żylną przed rozpoczęciem rytuału związanego ze szczotkowaniem ciała na sucho, musisz pamiętać o kilku sprawach, dzięki którym nie pogorszysz jeszcze bardziej stanu swoich żył. 

Jak szczotkować ciało na sucho?
Zabieg szczotkowania ciała na sucho jest zabiegiem dla każdego, o ile wykonujemy go w poprawny sposób, tj. taki, dzięki któremu nie wpływamy na zwiększenie niewydolności żył. Masaż suchą szczotką jest czynnością złożoną, ponieważ z jednej strony przyczynia się on do stymulacji układu limfatycznego, a z drugiej zwiększa unaczynienie skóry i doprowadza do jej podrażnienia, co przyczynia się do szybszego pozbycia się martwego naskórka. Jeżeli nie posiadamy niewydolności żylnej, szczotkowanie ciała na sucho jest jak najbardziej wskazane, jednakże jeżeli mamy problem z pajączkami http://www.klinika-flebologii.warszawa.pl/choroby/pajaczki.html lub żylakami, musimy odpowiednio przystosować do siebie technikę szczotkowania.

Obrzęk tłuszczowy, a szczotkowanie
Niezwykle korzystne jest szczotkowanie ciała na sucho w przypadku osób, które zmagają się z obrzękiem tłuszczowym, tj. z lipedemią http://www.klinika-flebologii.warszawa.pl/choroby/obrzek-tluszczowy.html . Tkanka tłuszczowa gromadzi się nieprawidłowo, co ma wpływ na włóknienie układu limfatycznego oraz występowanie obrzęków. Szczotkowanie ciała na sucho jest świetnym rozwiązaniem na walkę z obrzękiem tłuszczowym, ponieważ stymulujemy naczynia limfatyczne, co ułatwia powrót chłonki. W taki sposób spowalniamy cały proces rozwoju obrzęku tłuszczowego, jednocześnie przyczyniając się do redukcji bólu oraz poprawy ogólnego wyglądu nóg. 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (6)
Sonia
5/5
Uwielbiam szczotkowanie na sucho.
Renia
5/5
Szczotkowanie na sucho jest bardzo popularne. Ja również polecam ten rytuał.
Maria
5/5
Polecam szczotkowanie na sucho, efekty są widoczne już po miesiącu.
Gosia
5/5
Wiele dobrego słyszałam o szczotkowaniu ciała.
Sylwia
5/5
Ten rytuał poleciła mi siostra, podobno efekty są spektakularne.
Mariola
5/5
Szczotkowanie na sucho sprawiło, że mój cellulit jest prawie niewidoczny.

Zobacz również

Zastanawiasz się nad zorganizowaniem konferencji ...
Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu, który je...
Epilacja laserowa stanowi jeden z najczęściej wy...
Kwas hialuronowy to preparat, który coraz b...
Kwas hialuronowy to substancja, o której słysza...
Nadpotliwość czoła jest określana jako hyperhy...