Zobacz również

Wady i zalety szczotkowania ciała na sucho

Wady i zalety szczotkowania ciała na sucho

Coraz większą popularnością w pielęgnacji ciała cieszy się tzw. szczotkowanie ciała na sucho, które pomaga uzyskać jędrną i gładką skórę, a także pozbyć się cellulitu. Szczotkowanie na sucho jest również wyjątkowym remedium na wrastające włoski, nie wspominając o tym, że jest to chwila dla siebie, a więc gwarantuje relaks, szczególnie po ciężkim dniu. Jeżeli jednak zmagasz się z niewydolnością żylną przed rozpoczęciem rytuału związanego ze szczotkowaniem ciała na sucho, musisz pamiętać o kilku sprawach, dzięki którym nie pogorszysz jeszcze bardziej stanu swoich żył. 

Jak szczotkować ciało na sucho?
Zabieg szczotkowania ciała na sucho jest zabiegiem dla każdego, o ile wykonujemy go w poprawny sposób, tj. taki, dzięki któremu nie wpływamy na zwiększenie niewydolności żył. Masaż suchą szczotką jest czynnością złożoną, ponieważ z jednej strony przyczynia się on do stymulacji układu limfatycznego, a z drugiej zwiększa unaczynienie skóry i doprowadza do jej podrażnienia, co przyczynia się do szybszego pozbycia się martwego naskórka. Jeżeli nie posiadamy niewydolności żylnej, szczotkowanie ciała na sucho jest jak najbardziej wskazane, jednakże jeżeli mamy problem z pajączkami http://www.klinika-flebologii.warszawa.pl/choroby/pajaczki.html lub żylakami, musimy odpowiednio przystosować do siebie technikę szczotkowania.

Obrzęk tłuszczowy, a szczotkowanie
Niezwykle korzystne jest szczotkowanie ciała na sucho w przypadku osób, które zmagają się z obrzękiem tłuszczowym, tj. z lipedemią http://www.klinika-flebologii.warszawa.pl/choroby/obrzek-tluszczowy.html . Tkanka tłuszczowa gromadzi się nieprawidłowo, co ma wpływ na włóknienie układu limfatycznego oraz występowanie obrzęków. Szczotkowanie ciała na sucho jest świetnym rozwiązaniem na walkę z obrzękiem tłuszczowym, ponieważ stymulujemy naczynia limfatyczne, co ułatwia powrót chłonki. W taki sposób spowalniamy cały proces rozwoju obrzęku tłuszczowego, jednocześnie przyczyniając się do redukcji bólu oraz poprawy ogólnego wyglądu nóg. 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (6)
Sonia
5/5
Uwielbiam szczotkowanie na sucho.
Renia
5/5
Szczotkowanie na sucho jest bardzo popularne. Ja również polecam ten rytuał.
Maria
5/5
Polecam szczotkowanie na sucho, efekty są widoczne już po miesiącu.
Gosia
5/5
Wiele dobrego słyszałam o szczotkowaniu ciała.
Sylwia
5/5
Ten rytuał poleciła mi siostra, podobno efekty są spektakularne.
Mariola
5/5
Szczotkowanie na sucho sprawiło, że mój cellulit jest prawie niewidoczny.

Flebologia estetyczna to dość nowa dziedzina med...
Zastanawiasz się nad zorganizowaniem konferencji ...
Zima powoli dobiega końca, dlatego to ostatni dzw...
Ginekologia estetyczna jest dość młodą gałęz...
Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler to medyczne urządzen...
Dłonie należą do tych części ciała, które n...