Zobacz również

Wolumetria twarzy — dla kogo?

Wolumetria twarzy — dla kogo?

Wolumetria twarzy polega na modelowaniu konturów, co pozwoli skorygować kształt twarzy lub nadać jej harmonijny, a nawet młodszy wygląd. Wolumetria jest zabiegiem dla osób zmagających się z oznakami starzenia, czy utratą objętości twarzy, a także z zapadniętymi policzkami i niewyraźnym owalem twarzy. Wspomniany zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem specjalnej odmiany kwasu hialuronowego, który jest znacznie gęstszy od typowego wypełniacza, dzięki czemu efekt zabiegu jest niezwykle naturalny i całkowicie bezpieczny dla pacjenta.

Jakie są wskazania do zabiegu?
Wolumetria jest zabiegiem przeznaczonym zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wskazaniem do wykonania wspomnianego zabiegu jest przede wszystkim uwydatnienie kości policzkowych, a także podniesienie tzw. chomików, które wraz z wiekiem zaczynają opadać i nadają twarzy zmęczony, a zarazem smutny wygląd. Wolumetria umożliwia modelowanie policzków oraz wypełnienie tzw. doliny łez. Dzięki zabiegowi możliwe jest uwydatnienie kości policzkowych oraz kości żuchwy, dlatego wykonywane jest konturowanie zarysów twarzy. Zabieg wolumetrii jest również chętnie wykorzystywany w przypadku konieczności wyrównania ubytków objętości w twarzy, dzięki czemu skóra będzie nawilżona, elastyczna i napięta. Kolejną zaletą wolumetrii twarzy jest redukcja głębokich zmarszczek oraz bruzd.

Jak wygląda wolumetria twarzy?
Wolumetria twarzy polega na wprowadzeniu w skórę wypełniacza stworzonego na bazie wysokogatunkowego kwasu hialuronowego ZFill, którego iniekcja wykonywana jest za pomocą kaniuli lub igły. Usieciowany kwas hialuronowy wykorzystywany przy zabiegu wolumetrii twarzy jest gęstszy od typowych wypełniaczy i odznacza się zwiększoną plastycznością. Wolumetria twarzy to gwarancja natychmiastowych efektów, które będą utrzymywać się od 12 do 18 miesięcy. Zabieg trwa ok. 20 minut i jest praktycznie bezbolesny — pacjent może odczuwać wyłącznie rozpieranie w tkankach podskórnych, dlatego wrażliwi pacjenci mogą stosować znieczulenie miejscowe. Po wykonaniu zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie, obrzęk lub ból — wspomniane objawy samoistnie znikną w przeciągu 2 lub 3 dni. Dzięki wolumetrii twarzy możliwe jest osiągnięcie naturalnego rezultatu.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (0)

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń klinikę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń klinikę
jako pierwszy

Atopowe Zapalenie Skóry (AZS), znane również ja...
Piękne, duże zmysłowe usta - która z pań o ni...
Chcesz raz na zawsze wydepilować swoje ciało? Pr...
Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu, d...
Każdego dnia z ogromną troską damy o skórę tw...
Flebologia estetyczna to dość nowa dziedzina med...