Zobacz również

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe jest bardzo wartościowym i cennym preparatem. Jest także jedną z najlepiej udokumentowanych metod regeneracyjnych, jakie oferuje medycyna estetyczna. Ten krwiopochodny preparat ma również szerokie zastosowanie i można z jego pomocą wykonywać różne zabiegi. Oto kilka przykładów.

Wampirzy lifting
Choć nazwa "wampirzy lifting" może budzić grozę, tak naprawdę oznacza mezoterapię osoczem bogatopłytkowym, którą wykonuje się w obszarze twarzy w celu zniwelowania oznak starzenia. Wyróżnia się na tle innych zabiegów swoją naturalnością, ponieważ nie stosuje się do niego żadnych syntetycznych substancji, tylko preparat otrzymywany z pobranej od pacjenta krwi, zawierający skoncentrowane składniki, które uczestniczą w procesie odnowy biologicznej. Podane do skóry sprawiają, że staje się ona gładka i ujędrniona. Zyskuje również zdrowy koloryt i nabiera blasku.

Rewitalizacja okolic oczu
Osocze bogatopłytkowe można stosować w bardzo delikatnych obszarach twarzy jak na przykład skóra wokół oczu. Zabieg stymuluje procesy rewitalizacji komórek skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna i gładka. W ten sposób można zlikwidować drobne zmarszczki, jak na przykład kurze łapki, a także zlikwidować obrzęk i zmniejszyć widoczność cieni pod oczami. Podanie osocza bogatopłytkowego w ten obszar odejmuje wizualnie lat i sprawia, że oczy wyglądają na wypoczęte.

Leczenie wypadania włosów
Właściwości płytek krwi wykorzystuje się również w terapii przeciwko łysieniu. Zabieg można wykonywać zarówno w przypadku łysienia typu męskiego, jak też w sytuacji, gdy nadmierne wypadanie włosów zostało spowodowane zmianami hormonalnymi (np. po porodzie). Podanie osocza bogatopłytkowego do skóry głowy odżywia mieszki włosowe powodując, że cebulki stają się mocniejsze, a włosy są mniej podatne na uszkodzenia i wypadanie. Dzięki temu zabiegowi można nie tylko powstrzymać łysienie, ale również wspomóc odrastanie utraconych włosów.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (2)
Joanna
5/5
Polecam zabieg wampirzy lifting. Skóra po zabiegu jest gładka i wygładzona.
Sabina
5/5
Osocze bogatopłytkowe poleciła mi Pani Doktor, był to strzał w 10! Zabieg zlikwidował drobne zmarszczki pod okiem.

Skleroterapia to zabieg, który ma na celu zamkni...
Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu, d...
Postępujący proces starzenia dotyczy każdego be...
„Doliną łez” często określa się defekt, k...
Włókniaki zaliczane są do jednych z najpowszech...
Klinika medycyny estetycznej Dr Parda w swojej ofe...