Zobacz również

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe jest bardzo wartościowym i cennym preparatem. Jest także jedną z najlepiej udokumentowanych metod regeneracyjnych, jakie oferuje medycyna estetyczna. Ten krwiopochodny preparat ma również szerokie zastosowanie i można z jego pomocą wykonywać różne zabiegi. Oto kilka przykładów.

Wampirzy lifting
Choć nazwa "wampirzy lifting" może budzić grozę, tak naprawdę oznacza mezoterapię osoczem bogatopłytkowym, którą wykonuje się w obszarze twarzy w celu zniwelowania oznak starzenia. Wyróżnia się na tle innych zabiegów swoją naturalnością, ponieważ nie stosuje się do niego żadnych syntetycznych substancji, tylko preparat otrzymywany z pobranej od pacjenta krwi, zawierający skoncentrowane składniki, które uczestniczą w procesie odnowy biologicznej. Podane do skóry sprawiają, że staje się ona gładka i ujędrniona. Zyskuje również zdrowy koloryt i nabiera blasku.

Rewitalizacja okolic oczu
Osocze bogatopłytkowe można stosować w bardzo delikatnych obszarach twarzy jak na przykład skóra wokół oczu. Zabieg stymuluje procesy rewitalizacji komórek skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna i gładka. W ten sposób można zlikwidować drobne zmarszczki, jak na przykład kurze łapki, a także zlikwidować obrzęk i zmniejszyć widoczność cieni pod oczami. Podanie osocza bogatopłytkowego w ten obszar odejmuje wizualnie lat i sprawia, że oczy wyglądają na wypoczęte.

Leczenie wypadania włosów
Właściwości płytek krwi wykorzystuje się również w terapii przeciwko łysieniu. Zabieg można wykonywać zarówno w przypadku łysienia typu męskiego, jak też w sytuacji, gdy nadmierne wypadanie włosów zostało spowodowane zmianami hormonalnymi (np. po porodzie). Podanie osocza bogatopłytkowego do skóry głowy odżywia mieszki włosowe powodując, że cebulki stają się mocniejsze, a włosy są mniej podatne na uszkodzenia i wypadanie. Dzięki temu zabiegowi można nie tylko powstrzymać łysienie, ale również wspomóc odrastanie utraconych włosów.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie o klinikach (2)
Joanna
5/5
Polecam zabieg wampirzy lifting. Skóra po zabiegu jest gładka i wygładzona.
Sabina
5/5
Osocze bogatopłytkowe poleciła mi Pani Doktor, był to strzał w 10! Zabieg zlikwidował drobne zmarszczki pod okiem.

Zobacz również

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)

Wraz z wiekiem na naszej twarzy pogłębiają się...
Kaniula do zabiegów Softfill Precision francuskie...
Włókniaki zaliczane są do jednych z najpowszech...
Cellulit nazywany jest również pomarańczową sk...
Wolumetria twarzy polega na modelowaniu konturów,...
Czym są kępki żółte? To nic innego jak grudko...